TURISTIKA

    jak jistě víš turistika není klasickým sportem, přesto na ni u nás ve sportovním klubu nezapomínáme a nabízíme „nesportovcům“ (těm, kteří nechtějí či nemohou jen soutěžit) aktivity, které jsou i trochu sportem, z částí jen odreagováním, hlavní a společnou věcí je prostě pohyb, který pomáhá (nejen našemu zdraví a tělu, ale např. odreagovává, seznamuje, baví….možná i vzdělává atd.. Zkrátka chceme dělat i takovéto aktivity a přednost mají ti, kteří třeba nikdy nebudou na stupních vítězů, či pravidelně trápit své tělo, protože možná ani nemohou, přesto chtějí něco takového zkusit.

    Turistika je jiná v létě a např. v zimě, vždy mé své důvody, proč je skvělá….

    V našem partnerském svazu ČSMPS ji (turistiku) také berou vážně a pořádají pro oddíly a své členy vícedenní turistické akce v krásných místech ČR, které pravidelně lákají mnoho mladých lidí (je o ně velký zájem) vyrazit s batohem a prožít pár dní mimo běžný školní život….

    Nepořádáme aktuálně žádné tréninky turistiky, přesto se několikrát do roka objeví možnost tuto aktivitu provozovat, jako např. v roce 2017 : Přechod jizerských hor – 4dny, Máš na TO 2017! – 3dny Jeseníky, nezapomínáme na turistiku např. na sportovních soustředěních Žďárské vrchy-horská kola (1 denní výlety okolím řeky Doubravky, Toulovcových Maštalí apod.).

Přechod Jizerských hor-zastávka Pytlácké kameny (skupina SK Integry Chroustovice)

Zpět