HORSKÁ KOLA

    – sport, o který je v našem sportovním klubu v poslední době největší zájem. Nabízíme v rámci pravidelné sportovní činnosti (tréninků) výjezdy do okolních terénů Chroustovic, jindy účelově vyjíždíme i do vzdálenějších míst (Seč, Jaroměř, Potštejn…), zejména z důvodu bezpečnosti (minimum přejezdů po silnicích) i lákavých terénů…. Během 1 tréninku najezdíme i více jak 40 km – samozřejmě záleží na terénu, schopnostech závodníků, v neposl. řadě i časových možnostech. Navíc pravidelně organizujeme pro „cyklonadšence“ týdenní sportovní soustředění (obvykle v červnu).

    Využíváme (půjčujeme) kvalitní sportovní materiál (horská kola Rock Machine, cyklopřilby, oblečení) který jsme v minulosti zakoupili z peněz získaných z projektů ( ČOV – podpora sportovní činnosti klubů) a podpoře ČSMPS. Na prvním místě je vždy bezpečnost, proto dbáme na řádné dodržování zásad jízdy na kole, pravidel chování v siln. provozu, ochraně vlastního zdraví i ostatních účastníků –  bez tohoto nelze naše tréninky absolvovat.

    SK Integra Chroustovice je od roku 2013 i organizátorem každoročního dvoudenního Mistrovství ČR ČSMPS v závodech horských kol, které se obvykle koná v říjnu. Pravidelně na něm startuje i mnoho našich sportovců. Loni (2017) jsme získali 3 bronzové a jednu stříbrnou medaili.

Zpět