Tréninková průprava Krkonoše 2018

KRKONOŠE – HORNÍ MALÁ ÚPA – CHATA KATEŘINA

    Malebné horské prostředí s velkou škálou sportovního a kulturního vyžití přivítalo na premiérovém zimním soustředění sportovce SK Integry Chroustovice.  18  sportovců  a 4 trenéři se zúčastnili zimní tréninkové průpravy.
    Díky realizovanému projektu „Máš na to 2018“ jsme přijížděli dobře materiálně vybaveni (zakoupeno 20 párů běžeckých lyží a bot). Mírnou rezervou může být vnímáno tolik nezbytné oblečení, které tento typ sportování a přípravy vyžaduje. Určitě ovšem nebylo zcela nedostatečné, možná i díky příznivým klimatickým podmínkám (teploty kolem -2stupně celsia, slunečno). V některých dnech nám ovšem radost z ideálního sportovního prožitku kazil nevlídný studený vítr.
    Náplň tréninkových jednotek byla pestrá a pro některé značně náročná. Dominantním sportem měly být běžky – tedy klasické lyžování, ovšem vzhledem k absenci sněhu v nížinách, byl pro některé sportovce kontakt s tímto sportem premiérový. Mnozí se s běžkami seznamovali poprvé a začátky nebyly vůbec lehké. Chtělo to někdy hodně kuráže, trpělivosti a odhodlání na překonávání nesnází, únavy a přitažlivosti zemské. Nutno říci, že s touto skutečností se poprali všichni statečně, někteří nad očekávání. Sportovalo se a trénovalo nejen na sněhu, ale i v sportovní hale a individuální snažení se střídalo s nabídkou kolektivních her – florbalu, přehazované či vybíjené, využili jsme i posilovnu a saunu. Další sportovní náplň tvořilo plavání, spojené s relaxací v polském Karpaczi. I díky této regenerační aktivitě jsme během týdenní intenzivní přípravy absolvovali více jak 30 hodin přímé sportovní činnosti a 17 hodin sportovní teorie.
    Kromě výrazné únavy se nám vyhýbala vážná zranění a nemoci. Evidujeme pouze několik drobných úrazů a únavových zranění (zlomený prst, namožení třísel, natažení  achilovky a samozřejmě všudepřítomné puchýře).
    Děkujeme všem účastníkům za přístup, nasazení a bezproblémové chování během konání celého soustředění. Těšíme se, že nebude na dlouho poslední….

Organizátoři