17. MISTROVSTVÍ ČR ČSMPS VE FLORBALU MUŽŮ A JUNIORŮ

19. – 20. 4. 2018

   Dubnový čtvrtek a pátek se neomylně zapíše do klubových kronik tučným písmem – sportovci naší Integry po mnoha letech nastoupili k zápasům finálového turnaje MČR ČSMPS ve florbale mužů a juniorů. Postup na tento turnaj nám hezkých pár let neustále unikal, zkrátka nedokázali jsme být tak dobří a končili často těsně za postupovými místy, které brali naši soupeři. Florbal se v našem oddíle přesto pevně zabydlel a neodmyslitelně patří do halové (zejména zimní) přípravy našeho klubu a v poslední době baví stále více i dívky.
   Právě na základě pravidelné sportovní přípravy jsme postavili strategii a taktiku našeho florbalového mužstva (slavili jsme s ní úspěch i na regionálním přeboru Pardubického a Královohradeckého. kraje). Na turnaj jeli ti, kteří trénovali, ale několik dobrých sportovců na turnaj z různých příčin neodcestovalo (např. i kvůli studijním či kázeňským problémům ve škole).
   Podkrkonošské městečko Hostinné nás přivítalo krásným počasím a velmi kvalitními podmínkami, které jako organizátor účastníkům nachystalo. Neméně kvalitní byly i týmy, které na nás čekaly v losovacím osudí – z něho pak vzešly dvě čtyřčlenné skupiny, kde si to mužstva rozdala systémem každý s každým, aby byly v podvečer prvního hracího dne známy dvojice vyřazovacího systému, který dál pouští jen vítězné týmy, poražení hrají již jen o konečné umístění. Bohužel, los nás poslal do skupiny „smrti“, kde jsme se utkali s vítězem Libereckého regionu, Prahy a týmem Hradce Králové!  Z tohoto důvodu jsme systém hry  byli nuceni výrazně podřídit obranné taktice, protože jinak bychom herně na kvalitní soupeře nestačili. Po úvodních „důstojných“ porážkách (0:3 a 1:3) jsme se utkali s týmem HK o třetí místo ve skupině, který jsme těsně prohráli 0:1 a v utkání pravdy jsme nastoupili proti vítězi skupiny, A-týmu Prahy Chabařovické. Zápas od zápasu jsme se zlepšovali, a proto jsme si paradoxně na vítěze s pokorou věřili, protože prohrát, to by znamenalo jednoznačně být celkově neúspěšní. Po týmovém výkonu jsme to dokázali a porazili favorita 3:2, čímž jsme postoupili do semifinálových bojů! Šokovaný soupeř se ještě nestačil z neočekávané porážky vzpamatovat a my již věděli, že naším dalším soupeřem bude vítěz Pražského regionu tým Prahy- učňovské!
   Jeden z největších kandidátů na titul mistra ČR také narazil – my povzbuzeni předchozím vítězstvím jsme na soupeře doslova „vlítli“ a po cca sedmi minutách vedli 3 : 0. Po výborném taktickém výkonu jsme pak tento výsledek ubránili a senzačně postoupili do finále!!!
   Před kamerami ČT jsme nastupovali k utkání s jasným favoritem-týmem Liberce, v jehož mužstvu nechyběli ani profesionálové z hokejové extraligy. Šance na úspěch byly téměř mizivé, ale možnost pozlobit favorita či dokonce zdramatizovat vlastní finálovou bitvu existuje přece vždy – bohužel, to co náš tým zdobilo po celou dobu turnaje (taktika, propracovaná defenziva) nezafungovalo hned v úvodu finále, kdy se jeden z našich hráčů nechal naprosto zbytečně vyloučit za přestupek v útočném pásmu a soupeř nabídnutou výhodu potrestal vedoucí brankou! Nezbývalo, než hru více otevřít, ovšem bez kýženého gólového efektu, naopak soupeř přidal další tři branky. Nezbývalo, než v tu chvíli po zápase s hořkostí finálové prohry přijmout stříbrné medaile, které s odstupem několika dní nabývají na významu a pocitu super úspěchu, který se nám podařil… a co víc – z individuálních cen získal kapitán našeho týmu J. Procházka ocenění nejlepší hráč turnaje!
   Všem zúčastněným sportovcům děkuji za přístup a chování po celou dobu turnaje, který jsme si nebývale užili a doufejme, že to nebylo nadlouho naposledy…..

Mrázek Aleš-trenér