Regionální přebor Východních Čech ve stolním tenisu 31. 10. 2023

Máme to za sebou. V úterý 31. 10. 2023 se uskutečnil již 23. ročník regionálního přeboru ve stolním tenisu sportovců s mentálním postižení. Skvěle tradiční, vstřícné, podmínky opět nabídly Speciální školy v Hradci Králové za vedení pana ředitele Pavla Záleského. K tomu i malá armáda pomocníků ze školy. Materiální vybavení poskytl SK Integra HK. Výsledek? Špičkové zázemí pro tuto sportovní akci. Ale ta by se neuskutečnila bez těch sportujících a jejich trenérů.
Hrálo se opět v prostorách Speciálních škol a to ve 2 halách, celkově na 12 stolech. Také proto se mohly odehrát základní skupiny, což zabezpečilo, že všichni, kteří přijeli, si dostatečně zahrají.
Přes obavy, s ohledem na to, jak to letos se sportem ve společnosti vypadá, byla velmi příjemné účast. O malinko nižší než vloni, ale nepřijeli někteří tradiční účastníci. A neuvěřitelné, fantastické, bylo, že byla jediná odhláška z turnaje.
Do soutěže se přihlásilo celkem 68 sportovců, po odhláškách se za stoly nakonec postavilo 67 sportovců v 7 kategoriích. Těch letos nebylo tolik, protože z důvodu malého počtu startujících v kategoriích juniorů a dospělých, jsme se rozhodli tyto kategorie sloučit, tak jak to bylo kdysi. Tedy – v budoucnu budou kategorie žákovské a dospělé.
Prostředí, které jsme vytvořili, je skutečně na vysoké, skoro profesionální, úrovni. Závodní stoly, ohrádky a další příslušenství, které snese nejvyšší nároky. K tomu pohodoví rozhodčí z GJT v Hradci Králové a UHK.
Celkově hodnotím regionální přebor opět kladně, máme se v regionu čím chlubit. Vždyť naše škola a SK Integra jsou garanty a nositeli rozvoje sportu handicapovaných sportovců v Královéhradeckém kraji.
Turnaj se tradičně konal pod patronací Mateřské školy, Speciální základní školy a Praktické školy, Hradec Králové a Sportovního klubu Integra z pověření Českého svazu mentálně postižených sportovců. Organizátory byl sehraný a velezkušený tým z uvedené školy. Rozhodování, pod vedením hlavní rozhodčí Lucky Francové a její kolegyně Báry Syrůčkové, zajistili rozhodčí z Gymnázia J.K. Tyla v Hradci králové.
Akce se uskutečnila za finanční podpory Královéhradeckého kraje, která umožnila rozdat medaile a ceny.
Regionální přebor ve stolním tenisu je určen pro sportovce s mentálním postižením a autismem ze základních škol, včetně škol zřízených dle §16/9 školského zákona, základních škol speciálních, praktických škol a odborných učilišť a jejich absolventy, jeho charakter je náborový, mohou se zúčastnit i oddíly, které nejsou registrovány v Českém svazu mentálně postižených sportovců. Je určen pro sportovce z našeho, Královéhradeckého kraje, ale i kraje Pardubického. Nikde v republice tak velký turnaj nepořádají!
Všem zúčastněným děkuji za účast, organizátorům a rozhodčím za vzorný průběh a zajištění turnaje.
A trenérům děkuji za jejich hráče, protože s nimi trénují a odvádějí dobrou práci.
Prosím kolegy ředitele, aby si jejich učitelů – trenérů, vážili a jestli mohou, aby je i ocenili.
Škoda, že na turnaj ještě nikdy nepřijeli sportovci, kteří jsou na „běžných“ základních školách integrováni! Kde jinde by si mohli zasoutěžit se sobě rovnými, předvést, co umí?

2.11. 2023                                                                                                  Pavel Svoboda ředitel turnaje

2023-Stolni-tenis-regionalni-prebor-Vysledky

Mistrovství ČR ČSMPS v závodech horských kol 2023

Celkové výsledky

Dvě stříbra do Chroustovic

X. OTEVŘENÉ MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V HORSKÉ CYKLISTICE 2023

13. a 14. 10. 2023 se konalo výroční, desáté opakování této sportovní akce, pořádané z pověření Českého svazu mentálně postižených sportovců Integrou Chroustovice a SK Partou Litoměřice ve spolupráci s Cyklistickým klubem Cyklocentrum Choceň a Obcí Sruby.

V tomto jubilejním ročníku klub SK Integra Chroustovice ve dvou kategoriích reprezentovalo 6 sportovců. V kategorii Juniorky a ženy A oba dva závody dokončila Ludmila Bínová na krásném druhém místě a celkově obsadila druhé místo. V kategorii Junioři a muži A si Martin Starý vyjel celkově osmé místo, první den v časovce dojel sedmý a druhý den okruhový zvod dokončil na místě osmém. Na paty mu dorážel Kraisl Tomáš, který dojel celkově desátý. I přes pád dojel Valný Lukáš čtrnáctý, patnáctý Dzhuhan Vasyl a osmnáctý dorazil do cíle Borovec Miroslav, kterého potkal na trati defekt v podobě přetrženého řetězu.

Všem účastníkům z řady soutěžících sportovců i pořádatelů patří velké poděkování za bezproblémový průběh soutěže a přání, abychom se všichni ve zdraví setkali v roce následujícím.

Za Sk Integra Chroustovice trenér Mgr. Petr Rychtařík

Fotogalerie

MČR ČSMPS v plavání – Ústí nad Labem

V sobotu 20.5.2023 se konalo MČR v plavání, kterého se zúčastnilo pět sportovců z našeho oddílu – Sabina Studýnková, Petra Šimůnková, Alžběta Staňková, David Ondráček a Matěj Vrána.

Závod se uskutečnil v plaveckém bazénu v Ústí nad Labem, kde jsme získali celkem patnáct medailových umístění. Nejvíce prvních míst získala Petra Šimůnková a Alžběta Staňková, z nichž každá vybojovala čtyři zlaté medaile. Ani ostatní sportovci nezaostali a každý z nich získal alespoň jednu zlatou medaili a několik druhých a třetích míst.

Závody vyvrcholily smíšenou štafetou 4×50 m volný způsob, kterou jsme s velkým náskokem vyhráli.

Závodníci předvedli velmi dobrý výkon.

Fotogalerie

Zapsal Heyduk Miloš

IV. zimní MČR v plavání, Liberec

Mistrovství se konalo 8. 12. 2022 v Libereckém bazénu, který poskytl perfektně připravené sportovní akci skvělé zázemí. Z našeho sportovního klubu INTEGRA Chroustovice se této akce zúčastnilo 6 sportovců. Přes počáteční ostýchání a obavy, byly jejich výsledky více než uspokojující. V kategorii juniorky 50 m volný způsob si Staňková Alžběta vyplavala zlato a Kočí Hanka se umístila na pátém místě. Další kategorii junioři 50 m volný způsob naši sportovci zcela ovládli a obsadili všechny tři medailové pozice. Zeman Adam zlato, Wasserbauer Petr Jaroslav stříbro a Ondráček David bronz. Šotka Michal byl, stejně jako Hanka, pátý. V dalších závodech 50 m prsa junioři – Wasserbauer – zlato, 100 m volný způsob juniorky – Staňková – zlato, 100 m volný způsob junioři – Zeman – stříbro. V individuálních závodech jsme tedy získali 4 zlaté, 2 stříbrné a jednu bronzovou medaili.
Do závěrečného závodu štafety na 4 x 50 m jsem přihlásil Wasserbauera, Šotku, Ondráčka a Staňkovou. Tato čtveřice celou trať zvládla uplavat za 3:01,80 minuty a umístili se na stříbrné příčce.
Závěrem bych rád poděkoval pořadatelům za skvěle připravené závody. Sportovcům děkuji za úžasné sportovní výkony a skvělou reprezentaci sportovního klubu INTEGRA Chroustovice, ale také Odborného učiliště Chroustovice.

Trenér: Mgr. Rychtařík Petr

Mistrovství ČR ČSMPS v závodech horských kol 2022

14. a 15. října již po deváté hostilo naše Odborné učiliště (ubytování, strava) spolu s obcí Sruby (zázemí, tratě) týmy závodníků z různých koutů České republiky na již tradiční  MČR ČSMPS v závodech horských kol. Podzimní počasí připravilo po oba dny pro závodníky zajímavé prostředí. Páteční odpoledne patřilo tradičně časovce jednotlivců, která mimo jiné určuje startovní pořadí pro sobotní okruhový závod. Po celou noc se o sobotní trať staralo deštivé počasí. Ta byla vedena po lesních cestách a pěšinách a byla tedy řádně promáčená, kluzká a blátivá. Všichni závodníci si s ní přesto poradili a dojeli ve zdraví do cíle.  Atraktivitu celé dvoudenní akce podtrhují dobrá atmosféra, bohaté zážitky, nově vzniklá přátelství. Cenné kovy, věcné ceny i dárky pro všechny účastníky těchto závodů jsou již tradicí této sportovní akce.
   Domácí sportovní oddíl SK Integra nezůstal zkrátka. V závodech startovalo  11 domácích závodníků (8 mužů a 3 dívky). Kubíček Jan se v kategorii juniorů v obou závodech umístil na zlaté příčce a tím si vyjel titul mistra ČR ČSMPS. V kategorii žen A nás reprezentovaly závodnice Studýnková Sabina, Bartoníčková Anna a Kočí Hana. Medailovou sbírku doplnila v okruhovém závodě Sabina Studýnková ve kterém si dojela pro bronzovou medaili. V nejpočetnější kategorii muži A náš klub reprezentovali Kraisl Tomáš, Dzhuhan Vasyl, Valný Lukáš, Veverka Viktor, Wasserbauer Petr, Šťastný Dominik a Borovec Miroslav. Výsledky všech našich borců si můžete najít v přiložené výsledkové listině, rozhodně nezklamali.
   Velké poděkování patří všem sponzorům, obci Sruby, dobrovolníkům, Odbornému učilišti Chroustovice a organizátorům za umožnění a zajištění konání těchto závodů. Již nyní se nezbývá než těšit se na příští, jubilejní desátý ročník…