Mistrovství ČR ČSMPS v mini kopané mužů a juniorů

11. 5. – 12. 5. 2018

   Čtvrtý ročník výše uvedené akce přivedl do Chroustovic, sportovní týmy ČSMPS, aby svedly boje o titul mistra České republiky v mini kopané, kategorie mužů a juniorů. Tato moderní verze fotbalu navazuje na 13 předešlých ročníků, kdy jsme se utkávali ještě v klasickém pojetí fotbalu. 
   Turnaje se zúčastnilo 7 týmů z České republiky, které střetly spravedlivým herním systémem každý s každým. Hned úvodní zápasy naznačily, že nabídnou atraktivní, dynamické výkony a na góly bohatá utkání. Aby bylo známo jméno nového mistra ČR, muselo být sehráno 21 utkání ve dvou hracích dnech.  
   Kdo chtěl bojovat o medaile, musel si udržet stabilní výkonnost a co nejméně ztrácet body. Některé týmy měly ve svých řadách starší, zkušené hráče, což možná znamenalo, že chtěly hlavně vyhrát, možná ale i skutečnost, že mini kopaná je opravdu atraktivním sportem a na turnaj MČR se tito sportovci rádi vracejí.
   Žádný z týmů nebyl suverénní a o konečném pořadí se rozhodovalo doslova v posledních sobotních zápasech. Titul mistra České republiky si nakonec odváží tým ze severu České republiky – OLYMP JIRKOV, který po nejstabilnějších výkonech těsně předstihl v konečné tabulce loňského vítěze Handisport Liberec. Třetí skončil opět s těsnou ztrátou tým reprezentace ČSMPS.
   Všichni účastníci turnaje si odvezli, tak jak je tomu v Chroustovicích zvykem, kromě sportovních zážitků a medailí, také sportovní ceny, za které patří dík organizátorům a především podpoře sponzorů.  
   Ocenit je třeba nasazení sportovců, kteří v krátkém časovém úseku absolvovali nemálo zápasů, rovněž kvalitu rozhodování sudích i stabilní sportovní a ubytovací zázemí. Sympatickou atmosféru turnaje podtrhlo i pěkné – slunečné jarní počasí. Připojím-li fakt, že se nám vyhýbala i zranění, musíme si přát, abychom za takovýchto okolností a podmínek mohli poměřit síly zase příští rok…

Za organizátory:    Mgr. Mrázek Aleš